Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 5.07.2009

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech ten wakacyjny czas stanie się okazją do pogłębienia naszej wiary. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy na niego otworzyć nasze umysły i serca.

2. Dziś po wieczornej Mszy świętej zmiana tajemnic różańca

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w środę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • w sobotę wspomnienie św. Benedykta, opata, patrona Europy

4. W okresie wakacyjnym przypominamy o zmianie godzin urzędowania kancelarii. Kancelaria jest czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16:30-17:30. Wszystkie inne pilne sprawy można załatwić każdego dnia po Mszy świętej o godz. 8:00.

5. W przyszłą niedzielę, 12 lipca odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez żywioły w ostatnich dniach czerwca. To wyraz naszej solidarności z tymi wszystkimi, którzy utracili swój dobytek w wyniku powodzi, burz i nawałnic. Szczególnie w południowej Polsce, także na terenie naszej archidiecezji, wiele rodzin cierpi z powodu utraty dorobku swojego życia, zalanych domów, pól, warsztatów pracy i zabudowań gospodarczych. W pomoc poszkodowanym włączyły się natychmiast Caritas diecezjalne. Caritas Polska przekazała już 250 tys. zł na pomoc mieszkańcom miejscowości dotkniętych klęską powodzi. Niech naszym ofiarom towarzyszy modlitwa w intencji poszkodowanych i ludzi niosących im pomoc.

Back to top