Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 9.08.2009

19 Niedziela Zwykła

Łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy idą w stroną Jasnej Góry z Krakowa i z innych rejonów Polski do tronu naszej Matki i Królowej. Niosą oni w swych sercach i modlitwach także nasze sprawy i intencje. Niech nasze „duchowe pielgrzymowanie” i modlitwa towarzyszy im i ich „rekolekcjom odprawianym w drodze”.

1. Bogaty w uroczystości liturgiczne jest najbliższy tydzień:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  • we wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy,
  • w czwartek – – Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej,
  • w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana, Marii Kolbego, kapłana i męczennika, niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu,

Natomiast w najbliższą sobotę – jedno z największych Świąt Maryjnych – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Wszystkich katolików w tym dniu obowiązuje obecność na Mszy św. Msze św. w sobotę – będą w takich godzinach jak w niedzielę, czyli o 8.00, 9.30,11.00,12.00,13.00 i o 18.00 – na każdej Mszy św. zgodnie ze starą Tradycją Kościoła, poświęcenie ziół , kwiatów i zbóż. Niech piękny zapach poświęcanych kwiatów i ziół, udział we Mszy św. i nasza modlitwa będzie najlepszym uczczeniem Naszej Matki, której wszyscy tyle dobrego zawdzięczamy. Niech Matka Boża widzi w nas Polakach swoje wierne, kochające dzieci.

2. Zapraszamy w te dni wakacyjne do uczestnictwa w codziennej Mszy św., które odprawiamy o 8.00 i 18.00, do włączenia się w Nieustanny Różaniec we wtorki od godz. 15.00 do 18.00, do udziału we Mszy św. i Nowennie do MB Nieustającej Pomocy – w środę o 18.00 i do udziału w Godzinie Miłosierdzia – w każdy piątek o 15.00.

3. Wielu studentów spoza Krakowa szuka mieszkań na nowy rok akademicki. Prosimy zgłaszać w Parafii – jak w poprzednie lata – adresy mieszkań czy pokojów do wynajęcia.

3. Znów na naszym Osiedlu pojawił się oszust – tym razem jak przedstawiciel zakładu Energetycznego i wyłudza pieniądze. Ostrzegamy, aby żadnym obcym ludziom podejrzanym nigdy nie płacić żadnych rachunków, choćby mieli urzędowe druki czy pieczątki! Ten oszust został zgłoszony na policję.

4. Ogarnijmy naszą modlitwą wszystkich naszych Parafian korzystających z czasu wolnego i wakacyjnego: Pod Twoją obronę …..

Back to top