Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Apel Ks. Kardynała o pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Haiti

Tragiczne trzęsienie ziemi nawiedziło środkowoamerykański kraj Haiti. Według pierwszych doniesień zginęło wiele tysięcy ludzi. Zniszczenia są niewyobrażalne. Miliony pozbawionych dachu nad głową, żywności i najpotrzebniejszych rzeczy czekają na naszą pomoc.

Ojciec Święty Benedykt XVI w swoim apelu wezwał wszystkich ludzi do niesienia pomocy ofiarom. Liczy na to, że cały Kościół katolicki włączy się za pośrednictwem swych instytucji charytatywnych w udzielanie najpilniejszej pomocy potrzebującym (…).

Ofiary można również wpłacić na konto:
Caritas Archidiecezji Krakowskiej
ul. M. Ossowskiego 5
30-656 Kraków
nr konta: 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001
z dopiskiem „Haiti”

Wszystkich ludzi dobrej woli wzywam do modlitwy i solidarności z ofiarami kataklizmu oraz apeluję o wspieranie tych, którzy niosą im pomoc.

Arcybiskup Metropolita Krakowski
Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz

Aby wspomóc ofiary trzęsienia ziemi, można także wysłać SMS o treści „POMAGAM” na numer 72052 (koszt 2,44 zł z VAT) lub skorzystać z płatności internetowych (przyp. red.).

W naszej parafii taca z niedzieli, 17 stycznia przeznaczona jest na pomoc dla Haiti. W tę niedzielę także (i w dniach wcześniejszych) towarzyszyliśmy im w naszych modlitwach podczas liturgii.

Back to top