Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 1.08.2010

Ogłoszenia duszpasterskie – 1.08.2010 r.

18 Niedziela Zwykła

1. W środę w Liturgii Kościoła wspomnienie św. Proboszcza z Ars św. Jana Vianeya, który jest Patronem wszystkich kapłanów. A to stwarza okazję do modlitwy za swych byłych i obecnych Duszpasterzy.

2. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu (jak co roku) ze wzgórza wawelskiego po Mszy św. o godz. 7.00, wyrusza Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już po raz 30-ty. Jak zachęca nas Ks. Kardynał: kto nie idzie fizycznie niech z pielgrzymami podąża duchowo, łącząc się z nimi w modlitwie. Podejmujmy tzw. duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę – poprzez osobistą modlitwę, dobre uczynki i czyny miłosierdzia, duchową pamięć i obecność z pielgrzymami na trasie Pielgrzymki. Zakończenie Pielgrzymki na wzgórzu Jasnej Góry 11 sierpnia w godzinach popołudniwych.

3. Najbliższy piątek – to Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. ku czci Bożego Serca będą o godz: 8.00, 15.00 i 18.00. Prosimy zgłaszać chorych, którzy w tym miesiącu chcą przyjąć Komunię św. w swoim domu. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 17.00.

Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota mieisąca – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.45, Msza św. o 8.00 jest odprawiana w intencji: o rychłe wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II, a o 21.00 zapraszamy na „Wieczór z Janem Pawłem II”.

4. Przypomnijmy że sierpień jest miesiącem trzeźwości i czynienia wszystkiego co w naszej mocy, aby Polska nie była krajem naznaczonym alkoholizmem, pijaństwem czy narkomanią. Pasterze Kościoła zachęcają nas, abyśmy podejmowali dobrowolne dzieła wstrzemięźliwości i abstynencji. Zachęcajmy do tego innych, módlmy się za tych, którzy mają problemy alkoholowe, a także szerzmy nową kulturę spotkań bez alkoholu, bezwzględnie na przyjęciach związanych z uroczystościami religijnymi. W wielu wypadkach jest potrzebna wielka modlitwa, by Bóg dał opamiętanie. Ratujmy biednych alkoholików!!

Niech miesiąc sierpień, w którym przypada tak wiele rocznic ważnych dla naszej Ojczyzny i narodu, będzie czasem intensywnej pracy nad sobą, nad swoją wiarą i charakterem. Pielgrzymujmy wszyscy drogą wiary, nadziei i miłości!!

5 Dziś po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Różańca dla Rodziny Różańcowej.

6. Teraz uklękniemy do naszej comiesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu …….

Back to top