Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 14.02.2010

VI Niedziela Zwykła

1. Najbliższa środą to Środa Popielcowa – przyjmujemy znak popiołu na swą głowę na znak pokuty wobec Boga i ludzi. Msze św. wraz z posypaniem głów popiołem będą o godz. 8.00, 16.00,17.00,18.00 i 19.00. Okazją do solidnego przygotowania programu pracy nad sobą będzie adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 15.00 do 18.00.

2. Za trzy dni, od Środy Popielcowej, rozpoczyna się w całym Kościele Wielki Post – czas na zdobycie umiejętności wyrzeczenia, ofiary, ascezy i poświęcenia w naszych chrześcijańskim życiu. To Krzyż Chrystusa staje przed naszymi oczami i chce nauczyć nas tej mądrości, która wiedzie ku zbawieniu i szczęśliwemu życiu. Ten czas to szansa dla każdego z nas. Nie żałujmy czasu na takie nabożeństwa jak Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i na rekolekcje wielkopostne.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 8.30, 15.00, dla dzieci o 17.00 i o 18.30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00, a rekolekcje wielkopostne już niedługo bo od niedzieli 28 lutego do środy 3 marca.

Na czas Wielkiego Postu połóżmy Pismo Święte w zasięgu wzroku, by było dostępne dla każdego w domu. Odsuńmy od siebie rzeczy , a może nieraz i ludzi, którzy są dla nas okazją do pozbawiania nas wolności przez grzech. Postarajmy się zrozumieć jak wielkim dobrodziejstwem jest dla nas ten święty czas. Rozpalmy w sobie na nowo ducha modlitwy.

3. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o trzeźwość naszego narodu a także o wyzwolenie się z innych nałogów. Modlić się będziemy za tych, którzy bardzo cierpią przez te nałogi.

4.Przekazujemy dziś serdeczne podziękowania od misjonarza z Ukrainy z Borysławia za życzliwe przyjęcie go w naszej Parafii i za ofiary na budowę ich kościoła. Złożyliście na ten cel ponad 9 tyś. złotych. Bóg zapłać!

5. Chcemy także serdecznie podziękować Radzie naszej Dzielnicy i innym ludziom dobrej woli za pomoc w zorganizowaniu zimowiska dla dwóch grup dzieci i młodzieży z naszej Parafii, które w czasie ferii zimowych były w Zawoi i w Sromowcach. Bóg zapłać!

6. Na koniec Matce Bożej polećmy w modlitwie naszych Parafian uzależnionych od alkoholu i za rodziny cierpiące z tego powodu: Pod Twoją obronę ……

Back to top