Ogłoszenia na 21.02.2010
I Niedziela Wielkiego Postu
1. Czas, który obecnie przeżywamy – to jest czas zdecydowanego zerwania z grzechem, z nałogami, z dokuczliwymi wadami, to czas intensywnej modlitwy i pracy nad sobą. Do tego jest potrzebna odpowiednia atmosfera w każdym domu. Niech głośna muzyka nie zakłóca wewnętrznego pokoju naszego serca a wynalazki techniki i postępu nie czynią z nas swoich niewolników. Do tego jest potrzebny program pracy nad swym duchem a przede wszystkim pomoc Boża, o którą osobiście zabiegajmy – przychodząc na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale , odprawiając rekolekcje wielkopostne czy przez intensywne życie modlitewne. Chcemy przypomnieć, że największym wsparciem w pracy nad sobą jest przyjmowana często Komunia św. Postarajmy się przeżyć Wielki Post w stanie łaski uświęcającej a zobaczymy swoje życie i codzienne sprawy w innym świetle.. Uwierzmy, że nasze życie może być bardziej Boże, bardziej ludzkie i bardziej piękne. Szukajmy mądrości w Piśmie św. w dobrej książce i prasie katolickiej.
2. Zapraszamy dziś i w inne niedziele Wielkiego Postu na godz. 17.00 na Gorzkie Żale i na kazanie pasyjne. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nam dorosłym powinno zależeć na tym, by na tym nabożeństwie nie brakło dzieci i młodzieży. Niech wasza, zachęta, dobry przykład i modlitwa przyprowadzi ich tutaj.
3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są w piątki o 8.30, 15.00, o 17.00 – dla dzieci i ostatnia o godz. 18.30. Zapraszamy na to piękne, pokutne nabożeństwo.
4. Już od najbliższej niedzieli 28 lutego odprawiać będziemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje trwać będą do środy – 3 marca włącznie.
W niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. i na Gorzkich Żalach – dodatkowo zapraszamy wszystkich chorych, niepełnosprawnych, staruszków i w podeszłym wieku na godz. 14.30. Dla nich w czasie tego nabożeństwa będzie okazja przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Bądźcie miłosiernymi samarytaninami i pomóżcie im przybyć do kościoła na to rekolekcyjne spotkanie.
W niedzielę także na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich Rodziców na naukę stanową. Niech wśród ich nie zabraknie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania. Przy wyjściu z kościoła są do zabrania programy rekolekcji. W tych dniach rekolekcje mają także dzieci ze szkoły nr. 75, Gimnazjum nr 5 i 8 oraz młodzież z 24 LO i LMS. Rekolekcjom przewodzić będą OO. Oblaci Matki Bożej Niepokalanej.
Zaplanujmy swoje zajęcia tak, by móc uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych.
5. W czasie Wielkiego Postu pojawia się w kościołach skarbonka z napisem ”jałmużna postna”, a to w tym celu, by ci, którzy pragną złożyć jałmużnę, jako swój akt pokuty za grzechy, mogli je tam umieścić. Jezus mówił, że „jałmużna gładzi wiele grzechów” – ofiary te są przeznaczone dla najbiedniejszych.
6. Nasze Koło Radia Maryja zaprasza w najbliższą środę na Różaniec w intencji Ojczyzny – na godz. 17.30 i po Mszy św. na spotkanie w sali Klubu Seniora.
7. Prośmy Matkę Jezusa o błogosławione owoce w naszych sercach zbliżających się rekolekcji : Pod Twoją obronę…..