Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 7.02.2010

Ogłoszenia duszpasterskie – 7.02.2010 r.

5 Niedziela Zwykła

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: – w środę : świętą Scholastykę, dziewicę a w czwartek – 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to ustanowiony przez Ojca św. Jana Pawła II XVII Światowy Dzień Chorego. Główne uroczystości dla chorych pod przewodnictwem naszego Księdza Metropolity będą w Łagiewnikach o godz. 11.00. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie, będzie tam okazja przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych. U nas w Parafii kolejny dzień chorych będzie w czasie rekolekcji wielkopostnych 28 lutego.

2. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Zespołu Charytatywnego w sali Klubu Seniora.

3. Zapraszamy na Mszę św. w najbliższy piątek 12 lutego o godz. 18.00 w czasie, której będziemy się modlić, jak co roku, o rychłe wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego. 12 lutego przypada kolejna – 81 rocznica jego urodzin i dzieciństwa, które przeżył tu na Osiedlu Oficerskim. Jak wiemy Sługa Boży Jerzy Ciesielski w swojej młodości należał do tzw. „środowiska Ks. Kardynała Wojtyły”. Wraz z tym „środowiskiem” chcemy wyprosić dla tych wiernych mężów Kościoła łaskę włączenia ich w poczet świętych Kościoła Jezusowego.

4. W środę Msza św. zbiorowa i Nowenna ku czci NMP Nieustającej Pomocy – pisemne podziękowania i prośby do Maryji składamy do skarbonki przy kaplicy M Bożej. Zapraszamy też do modlitwy o Boże Miłosierdzie – w czasie Godziny Miłosierdzia, którą odprawiamy co tydzień w piątki o godz 15.00.

5. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

6. Potrzebujemy osoby do prowadzenia naszego sklepu Caritas w Zielonym Pasażu. Wszelkie bliższe informacje u Ks. Proboszcza.

7. Na koniec Matce Bożej Uzdrowienie Chorych polećmy wszystkich naszych chorych, niepełnosprawnych, leżących w szpitalach, przebywających w domach opieki społecznej i tych chorych na duchu: Pod Twoją obronę …………

Back to top