Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 7.03.2010

Ogłoszenia duszpasterskie – 7.03.2010 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Były to wielkie dni zadumy nad sobą, dni pozyskania na nowo Bożego pokoju i otrzymania nowych sił od Boga, aby swe życie przeżywać „po Bożemu”. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy nam głoszą Słowo Boże a także służą w konfesjonałach – trzeba to czynić szczególnie w trwającym Roku Kapłańskim.

2. Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – zapraszamy wszystkich na to piękne nabożeństwo pokutne. Przypomnijmy, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny, spełniając znane warunki.

3. W piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej – odprawiamy je w takich godzinach, aby wszyscy mający dobrą wolę mogli z niego skorzystać – o godz. 8.30, potem o 15.00 – w czasie Godziny Miłosierdzia dla dzieci o 17.00 i dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.

Rodzice – zachęcajcie swoje dzieci i młodzież, uczcie je pokonywać przeszkody, które się nieraz wyolbrzymiają w tym czasie, aby brali udział w tym nabożeństwie – sami z nimi przychodźcie!

4. Od jutra w kościele i w pasażu pojawi się kosz, do którego można składać żywność jako dar świąteczny dla najbardziej potrzebujących. Można też wspomóc biednych przez ofiarę złożoną do puszki z napisem „Jałmużna postna”.

A przed kościołem od następnej niedzieli – jak w poprzednie lata nasz Caritas rozprowadzać będzie baranki na stół wielkanocny i palmy – ofiary są dla najbiedniejszych dzieci

5. W gablotach jest wiele ogłoszeń i informacji o rekolekcjach i różnych nabożeństwach pomagającym głębiej przeżyć Wielki Post. Zwróćcie na nie uwagę!

6. Wielkopostne spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie po Mszy św. wieczornej w najbliższy czwartek – w Sali Klubu Seniora

7. Młodzież gimnazjalną, licealną i studentów, którzy chcieliby się włączyć w przygotowania śpiewu na Triduum Paschalne w naszej Parafii, serdecznie zapraszamy na próby w poniedziałki i piątki o godz. 19.00. Niech trud włożony w muzyczną oprawę liturgii Wielkiego Tygodnia będzie okazją do wychwalania Majestatu Boga i pochylenia się nad tajemnicami męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

8. Dziś na godz. 14.00 zapraszamy do kościoła najmłodsze dzieci wraz z Rodzicami. Będzie dla nich, z uwzględnieniem liturgii dziecięcej Msza św.

9. Teraz z racji I Niedzieli miesiąca uklęknijmy (kto może) na chwilę wielkopostnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie …..

Back to top