Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 6.03.2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 6.03.2011 r.

9 Niedziela Zwykła

1. W najbliższym tygodniu rozpoczynamy święty czas łaski czyli Wielki Post. Ma to być czas pogłębionego życia religijnego, uporządkowania – z pomocą łaski Bożej – swojego życia moralnego, czas większej modlitwy i na nowo odkrycia tego co już od Boga posiadamy.

W najbliższy wtorek -tuż przed rozpoczęciem Wielkiego Postu będzie od godz. 15.00 do 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przygotowująca nas do dobrego przeżycia tego” wielkiego czasu przemiany serc i życia”. Zapraszamy choć na chwilę adoracji, w czasie której można będzie precyzyjnie przygotować swoje postanowienia wielkopostne.

2. Najbliższa środa to Środa Popielcowa – początek czterdziestodniowego Postu. Zaczynamy Wielki Post od udziału we Mszy św. w czasie, której przyjmujemy na swą głowę popiół. Popiół na naszej głowie jest znakiem poważnego potraktowania swojego życia, swojej przemijalności a także jest znakiem wejścia na drogę przemiany swego serca i życia. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – post nie tylko od mięsa, ale też ilościowy – tylko trzy posiłki dziennie.. Taka jest Tradycja Kościoła Katolickiego.

Msze św. w Popielec będą o godz. 8.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00 – w czasie każdej posypanie głów popiołem.

3. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pokutne, takie jak Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale – korzystajmy z tych dobrodziejstw naszej wiary, nie tłumaczmy się brakiem czasu – to są chwile konieczne dla równowagi psychicznej i duchowej każdego z nas. Pomagajmy dzieciom i młodzieży wchodzić w głębię tych pięknych nabożeństw. Aby to osiągnąć trzeba po prostu przyjść.

Drogi Krzyżowe będą w każdy piątek – o godz. 8.30, o 15.00 – w czasie Godziny Miłosierdzia, potem dla dzieci o 17.00 oraz o godz. 18.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

A Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.

Natomiast rekolekcje wielkopostne będą w naszej Parafii od 10 kwietnia .

4. Dni od Środy Popielcowej do niedzieli są dniami intensywnej modlitwy Kościoła o ducha pokuty dla każdego z nas i o trzeźwość naszego narodu – włączmy się w ten nurt modlitwy.

5. U ministrantów u wyjścia z kościoła jest do nabycia wiele tytułów dobrych, katolickich gazet – zaopatrzmy się w książkę czy gazetę, która pomoże nam przeżyć i przemyśleć wiele spraw w czasie wielkiego postu.

6. O jak najlepsze przeżycie tego świętego czasu prośmy Matkę Bożą: Pod Twoją obronę ……….

Back to top