Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 6.11.2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 7.11.2010 r.

32 Niedziela Zwykła – 11 Rocznica Konsekracji kościoła.

To już 11 rocznica konsekracji naszej świątyni – dokonał tego aktu 5 listopada 2000 r. Ks. Kardynał Franciszek Macharski. Dziś z wdzięcznością wspominamy te chwile i tych ludzi, dzięki, którym po wielkich wysiłkach, na Osiedlu Oficerskim stanął nowy kościół. Dziś za tę łaskę posiadania własnej świątyni Bogu dziękujemy! Uczynimy to za chwilę w naszej adoracji…..

1. Dziś i w każdą niedzielę listopada o godz. 17.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej za zmarłych, zwłaszcza tych, których wypominamy w wypominkach jednorazowych.

2. W najbliższy piątek 11 listopada wraz z wszystkimi Polakami przeżywamy narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. To Święto znów wzywa nas Polaków do troski o to wszystko co „Polskę stanowi”, do kształtowania właściwego i prawdziwego oblicza naszej Ojczyzny wobec innych narodów, a także do budowania jej na tym samym fundamencie, na którym od ponad tysiąca lat budowali ją nasi ojcowie. Opiece, zawsze o nas zatroskanej i gotowej pomagać Matce Najświętszej Królowej Polski zawierzamy dalsze losy naszej Ojczyzny. Uczynimy to w czasie Eucharystii w piątek o godz. 18.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. W najbliższym tygodniu w Liturgii wspominamy:

— w czwartek: św. Leona Wielkiego, papieża i dr Kościoła,

— w piątek: – św. Marcina z Tours, biskupa,

— w sobotę: św. Jozafata, biskupa i męczennika,

4. Codziennie rano o godz. 7.00 odprawiamy Mszę św. gregoriańską za waszych bliskich zmarłych, zachęcamy do licznego udziału i przyjmowania w ich intencji Komunii św. Msza św. kończy się o 7.30 – można jeszcze zdążyć do pracy. Imiona zmarłych są wypisane w gablocie przykościelnej.

5. W gablotach jest też zaproszenie na pielgrzymkę do Lichenia i Torunia. Szczegóły zaproszenia są na plakatach.

5. Z racji Rocznicy konsekracji naszego Kościoła mamy dziś jeszcze do zaproponowania książkę o Parafii pt. „Miejsce to wybrał Pan”. U ministrantów przy wejściach do kościoła i w zakrystii są jeszcze egzemplarze książki dla tych, którzy jej jeszcze nie mają.

6. A teraz nasza dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu, kto może, proszę na czas adoracji uklęknąć …….

Back to top