Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 25.11.2012

Ogłoszenia duszpasterskie – 25.11.2012  r. 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

 

1. Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.  To Ten Ukrzyżowany Król –  MIŁOŚĆ uczynił podstawową zasadą życia  wszystkich ludzi na świecie to ON na  Krzyżu przypieczętował tę Miłość swoją śmiercią i to  On właśnie, w ostatnim dniu człowieka i całej ludzkości, sądzić będzie nas z tej Miłości.   Rozumny człowiek powinien się z tym liczyć!

2. Dziś – w kolejną niedzielę listopada zapraszamy do modlitwy za zmarłych – o godz. 17.30 Różaniec  w intencji tych, którzy odeszli do Pana.

                        3. Codziennie –  do soboty – o godz. 7.00  odprawiamy Mszę św. gregoriańską za waszych bliskich zmarłych.

                        4. W piątek zapraszamy  na godz. 15.00 na Godzinę  Miłosierdzia. W Roku Wiary w tej Godzinie odprawiamy Mszę św. dla wyproszenia miłosierdzia Bożego. Można do tej Mszy św. dołączyć własną intencję – „ w tej godzinie proście o wszystko” – mówi św. S. Faustyna. 

5. Następna niedziela – to I Niedziela Adwentu – wspaniałego, radosnego i pełnego zadumy  czasu oczekiwania i  przygotowania się do spotkania  z Chrystusem w Święta Bożego Narodzenia.  Od tego adwentowego  przygotowania  będzie zależało jakie będą nasze Święta! Trzeba, w czasie Adwentu duchowo się odrodzić i umocnić, aby nie rozminąć się z przychodzącym Jezusem! Jak przekonać siebie i bliskich, jakie   argumenty wiary, postawić przed sobą samym, by  rozpoczynać  każdy dzień adwentowy od Mszy św. zwanej Roratami, które będą  o godz. 6.30? Jakich użyć argumentów wiary wobec siebie czy swoich dzieci?  Już w tym tygodniu przygotujmy program pracy nad sobą na Adwent. Rodzice ! zróbcie wszystko co w waszej mocy, aby nie pozbawić waszych dzieci i młodzieży tego cudownego, duchowego przeżycia religijnego., które daje przyjście o świcie na Roraty!  A ilu z nas dorosłych potrzeba takiego przeżycia, by odżyć na nowo i „stanąć na nogi”?  Stwórzcie okazję i pomóżcie sobie i dzieciom  doświadczyć tego uskrzydlającego zwycięstwa ducha nad ciałem. Roraty będą codziennie w dni powszednie o godz. 6.30 , a w niedziele o godz. 8.00.

                        6. Spotkanie  Parafialnego Zespołu  Charytatywnego Caritas  będzie w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej – w sali Klubu Seniora.

                        7. W ramach naszej pomocy charytatywnej – mamy jeszcze jedną propozycję:  gratisowe porady radcy prawnego  – będzie je można uzyskać w każdy piątek w godz. 17.00 – 18.00 w pomieszczeniach Klubu Seniora. Zapraszamy zainteresowanych.

            8. Spotkanie najmłodszych dzieci ze św. Mikołajem będzie w następną niedzielę o godz. 16.00.  Zainteresowanych  rodziców prosimy o kontakt z S.Marciną w sobotę  w godz. 18.00 – 19.00.

  W tym samym dniu o godz. 16.30  zapraszamy na koncert pieśni i piosenek religijnych, w wykonaniu wszystkich grup śpiewaczych.

9. W najbliższą środę o godz. 19.00 w sali Klubu Seniora kolejne spotkanie i bliższe poznanie   w Roku Wiary  Dokumentów Soboru Watykańskiego II  – w środę dokument Lumen Gentium o życiu i odnowie życia zakonnego i konsekrowanego. Zapraszamy wszystkich chętnych!

9. Na koniec prośmy Matkę Bożą o pomoc w budowaniu w sobie i wokół nas Królestwa Dobra, Prawdy, Sprawiedliwości, Życzliwości i Pokoju:  Pod Twoją obronę……..

Back to top