Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 15.09.2013

24 Niedziela Zwykła

            1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie liturgiczne  MB Bolesnej

 A to oznacza, że ludzie cierpiący ufający w moc wstawiennictwa Maryi u Boga dziś powinni dla siebie i innych wypraszać Jej wsparcie!

            2. Apelujemy do rodziców – aby zachęcili swoje dzieci i młodzież do odprawienia sakramentalnej spowiedzi z okazji nowego roku szkolnego. Znikoma  ich ilość, która  przystąpiła do tego sakramentu  świadczy o tym, że coraz  mniej dzieci  i ludzie młodzi widzą potrzebę Bożej pomocy w życiu. Zapiszmy w sercu te słowa Jezusa: „Beze Mnie nic uczynić nie możecie”.

            3. Parafia i my – jej duszpasterze jesteśmy otwarci i gotowi pomagać tym, którzy chcą włączyć się w jakiekolwiek grupy duszpasterskie – dla dzieci i dorosłych.  Dzieci, kandydaci na ministrantów , ministranci, lektorzy i młodzież mają już swoje ustalone godziny spotkań (mogą zawszę włączać się inni). Mamy też propozycję dla dorosłych:  przy naszej  dużej działalności charytatywnej, można trochę czasu poświęcić na pomoc chorym, niepełnosprawnym czy głodnym, włączając się w zespół Caritas, w pomoc  w  zanoszeniu obiadów starszym  z naszej kuchni, czy w grupę  modlitewną  św. Józefa. Planujemy też od października  spotkania grupy biblijnej w celu poznawania bliższego i głębszego rozumienia Pisma św.  Podamy  dokładne terminy.

            4. Trwają zapisy dla kandydatów do bierzmowania. To przygotowanie zaczyna się w pierwszej klasie gimnazjum, trwa trzy lata, a bierzmowanie jest w klasie trzeciej.  Najlepiej, by kandydaci zapisywali się sami osobiście!

Zapisy są do 24 września – wtedy o godz. 18.00 będzie  Msza św. na rozpoczęcie i wybranie grupy na cały rok.

            5. Podtrzymujemy i w tym roku, dzięki chętnym nauczycielom, piękną inicjatywę charytatywnego pomagania dzieciom w nauce.  Dzieci i młodzież może skorzystać z pomocy  z takich przedmiotów jak: j. polski, j. angielski, j. francuski, łacina, matematyka, fizyka, i chemia.  Chętni niech zapisują się w kancelarii lub w zakrystii.  Inicjatywa jest piękna  i pomocna dla wielu rodzin i dzieci, czekamy na innych nauczycieli!  Te informacje są też w gablotach.

            6. Koło Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkowy wyjazd jednodniowy do Sanktuarium Grobu  Pańskiego do Miechowa w sobotę 21 września. Dokładne informacje i  telefony  są  w gablotkach przykościelnych.

A w najbliższą  środę   na godz. 17.30 jest zaproszenie do modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny, a po Mszy św.  spotkanie  Rodziny w sali Klubu Seniora. Zapraszamy!

            7. W środę w Liturgii Kościoła wspominamy św. Stanisława Kostkę – Patrona polskich dzieci i młodzieży. Niech w tym dniu za młodzież modlą się nie tylko dorośli ale i sama młodzież za siebie.

W sobotę – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

            8. Na koniec módlmy się do  św. Michała Archanioła, aby bronił Jezusowy Kościół  przed  szatanem:   Święty Michale Archaniele…..,

Back to top