Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ndz10zw

Ogłoszenia duszpasterskie – 7.06.2015 r.

10 Niedziela Zwykła

 

 

  1. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała – codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 odprawiamy wokół placu przykościelnego procesję eucharystyczną. Idziemy z procesją z Jezusem w Monstrancji, aby uświadomić sobie, zapisać dzieciom i młodzieży w sercach, jak bliski jest nasz Bóg i że w tej drodze, którą jest nasze życie ziemskie, On jest Pokarmem, aby nam nie zabrakło siły, by dojść do nieba. Znajdźcie czas na to nabożeństwo, dla siebie i dla swoich dzieci i wnuków. Zapraszamy.
  2. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Święta Bożego Ciała: dzieciom najmniejszym czczących po dziecięcemu swojego Boga, służbie liturgicznej, grupom, które przygotowały ołtarze, podziękowanie serdeczne dla policji i straży miejskiej za zabezpieczenie ruchu i spokoju naszej modlitwy. Bóg zapłać!
  3. W poniedziałek wspominamy w liturgii Św. Jadwigę, Królową – Patronkę naszych Sióstr Jadwiżanek Wawelskich, mieszkających przy ul. Rusałek 7a.
  4. W czwartek zakończenie Oktawy o godz. 18.00. ……………………
  5. W piątek Uroczystość Najświększego Serca Pana Jezusa – odpust u XX. Jezuitów o godz. 18.00 – i tam modlitwa …o uświęcenie kapłanów.
  6. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza św. dla przedszkolaków i najmłodszych dzieci i ich rodziców. Zapraszamy.
  8. W czwartek najbliższy o godz. 20.00 zapraszamy na spotkanie rodziców, dzieci, które z księdzem i Siostrą wyjeżdżają na letni wypoczynek nad morze. Przy okazji dziękujemy serdecznie Urzędowi Miasta Krakowa za dotację finansową na ten wyjazd.

         W okresie Oktawy Bożego Ciała, dzisiejsza adoracja Najświętszego Sakramentu będzie też okazją aby pogłębić swą wiarę w rzeczywistą obecność Chrystusa pod postacią Chleba i Wina. Z takim pragnieniem duchowym przeżywajmy to sakramentalne spotkanie. Kto może niech na czas adoracji uklęknie ………….

 

 

Back to top