Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 27 Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 4.10.2015 r.

27 Niedziela zwykła

 

 

  1. Jutro w Kościele katolickim wspominamy św. S. Faustynę Kowalską – wielką apostołkę Miłosierdzia Bożego. To jej i Janowi Pawłowi II zawdzięczamy, że Orędzie o Bożym Miłosierdziu dociera na cały świat i przywraca ludziom nadzieję i przynosi ratunek.

Poprzez ucałowanie relikwii św. S. Faustyny, w dzień jej święta można Bogu podziękować, za to że jest dla nas Miłosierny. Polecamy do nabycia naszej gazetki Na Skale , znajdziecie tam więcej .

  1. W środę – wspomnienie NMP Królowej Różańca św.

Przypominamy wszystkim wiernym o tym, że przez cały miesiąc październik odprawiamy nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. Maryja, sama osobiście – objawiając się dzieciom w Fatimie – prosiła o odmawianie Różańca, „ta modlitwa i pokuta – mówiła Maryja – uratuje świat i wielu ludzi od potępienia”. Odpowiedzmy Maryi z dziecięcym zaufaniem i odmawiajmy Różaniec w kościele, w domu, w rodzinie, w podróży (to nie przeszkadza w bezpiecznej jeździe!) i w każdej wolnej chwili. Rodzice – uczcie tej modlitwy swoje dzieci! Przychodźcie na nabożeństwa do kościoła! Zapraszamy!

  1. Po ostatecznych ustaleniach podziałów godzin i zajęć poza lekcyjnych czekamy na dołączenie się dzieci i młodzieży do grup duszpasterskich scholi, ministrantów, lektorów i młodzieży do grupy muzycznej i innych grup. Zapraszamy.

A dla studentów, którzy rozpoczęli w tym tygodniu nowy rok akademicki, mamy propozycję spotkań na poziomie akademickim w gronie młodzieży studiującej. Wiemy, że wielu studentów mieszkających na terenie naszej Parafii w czasie studiów, w swoich Parafiach należy do różnych grup oazowych, lektorów czy innych. Rozwijając i pogłębiając swą wiedzę doskonalcie także swego ducha – możecie to uczynić w gronie ludzi wierzących, jak wy i myślących – jak wy, pod kierunkiem Księdza.

Zapraszamy chętnych, na pierwsze spotkanie w najbliższą środę na godz. 20.00 – w kościele.  Rozpoczniemy od modlitwy o błogosławieństwo w nowym roku akademickim.

  1. Zbliża się czas, by pomyśleć i przesłać w stronę nieba modlitwy za swych zmarłych i także za tych zapomnianych! Chcemy, jak co roku, włączyć w te modlitwy całą Parafię. Przez cały listopad, codziennie, będziemy odprawiać mszę św. gregoriańską, za tych, których imiona podacie, także wypominki roczne czy jednorazowe i Msza św. w Dzień Zaduszny 2 listopada o godz. 18.00. W tym roku Święto Wszystkich Świętych przypada w niedzielę a Dzień Zmarłych czyli Dzień Zaduszny w poniedziałek 2 listopada.  Już od jutra przyjmujemy na „wypominki”.
  2. Również w tym roku zespół nauczyciele udzielać będzie pomocy w nauce dzieciom i młodzieży z takich przedmiotów jak: j. polski ,  
  3. angielski. niemiecki, j. francuski, łacina, matematyka, fizyka i chemia. Zapisać się trzeba w kancelarii lub w zakrystii.

 

  1. Na koniec   Królowej Różańca św. polećmy w modlitwie nasze dzieci, młodzież i studentów: Pod Twoją obronę ……….
Back to top