Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na V Ndz W.Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 22.03.2015 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Bóg przychodzi do nas i chce się spotkać z każdym – takim czasem są rekolekcje wielkopostne, które dziś rozpoczynamy. Zapraszamy na nauki rekolekcyjne, do odprawienia spowiedzi wielkanocnej i udziału w Drodze Krzyżowej w środę o godz. 19.00.

            Nauki rekolekcyjne dziś na każdej Mszy św., na 14.30 zapraszamy chorych, staruszków, niepełnosprawnych, samotnych i dotkniętych jakąkolwiek chorobą – będzie okazja przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.

A na godz. 19.00 prosimy wszystkich Rodziców, szczególnie tych wychowujących dzieci i młodzież. Gorzkie Żale o godz. 17.00.

            W poniedziałek, wtorek i środę – nauki dla dorosłych o 8.00 i 18.00 – nauka stanowa dla kobiet – w poniedziałek o 18.45, a dla mężczyzn – we wtorek także o 18.45. Młodzież ma nauki w poniedz . i wtorek o 19.30, a w środę o 19.00 Droga Krzyżowa. Dzieci i młodzież szkolna ma rekolekcje w ciągu dnia w wyznaczonych godzinach, na które przyprowadzą ich wychowawcy, którym już dziś dziękujemy za trud i dobrą wolę!

            Wtorek jest dniem spowiedzi – spowiadać będziemy rano od 7.00 – 9.00 i po południu od 16.00 do 20.00.

W środę zakończenie rekolekcji – dla każdej grupy będzie odprawiona Msza św. i nauka, a o 19.00 uroczysta Droga Krzyżowa dla wszystkich. Niech przyjdą na to nabożeństwo zwłaszcza ci, którzy jeszcze nie byli w tym roku na Drodze Krzyżowej.

Rekolekcje prowadzi Ks. Adam Kurdas nasz kapłan Diecezji Krakowskiej pracujący w budującej się Parafii św. Rafała Kalinowskiego Kliny – Zacisze.

We środę na Mszach św. poprzez naszą ofiarę na tacę okażemy swoją wdzięczność Księdzu i pomoc w wielorakich dziełach, które prowadzą w nowo – powstałej wspólnocie. Bóg zapłać!

            Zaplanujmy mądrze i roztropnie te dni, by nie brakło nam czasu na refleksję nad sobą, na słuchanie Bożych Słów przemieniających nasze życie!

Rodzice , stwórzcie dzieciom i młodzieży odpowiednią atmosferę do tego w waszych domach.

  1. W piątek – zapraszamy na wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawianej o 8.30, 15.00, 17.00 – dla dzieci i o 18.30.
  2. Natomiast w sobotę 28 marca o godz. 18.00 Ks. Biskup Damian Muskus udzieli naszej młodzieży z klas trzecich gimnazjum Sakramentu Bierzmowania. Polecamy tę młodzież waszej serdecznej modlitwie.
  3. Kosz na dary wielkanocne dla potrzebujących jest wystawiony tu w kościele i w pasażu – a przed kościołem nasz Caritas rozprowadza baranki na stół wielkanocny i palmy, by w przyszłą Niedzielę Palmową uczcić wjazd Jezusa do Jerozolimy.

Jak zwykle dzieci i rodziców zachęcamy do konkursu na najpiękniejszą palmę wykonaną osobiście. Dzieci przychodzą na Mszę św. 10 min przed godz. 11.00 i ustawiają się pod krzyżem misyjnym, by procesjonalnie wejść do kościoła z palmami w ręku.

  1. W Niedzielę Palmową najmłodszych Parafian wraz z Rodzicami zapraszamy na Mszę św. i poświęcenie palm na godz. 14.00.

 

 

Back to top