Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

5Ndzwielk

Ogłoszenia  duszpasterskie  – 24.04.2016 r.

V Niedziela Wielkanocna

 

 

  1. Choć skończył się Tydzien Modlitw o powołania do służby kapłańskiej i zakonnej, nie w nas nie zaginie ta modlitewna troska o nowe, liczne i święte powołania. To bardzo ważna sprawa dla Kościoła i dla ludzkości, skoro sam Jezus modlił się tymi słowami: „… proście Pana  Żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo..”
  2. W liturgii Kościoła – dziś wspomnienie św. Jerzego, męczennika, w poniedziałek: św. Marka, Ewangelisty, w piątek – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, doktora Kościoła i Patronki Europy.

 Piątek, jest dniem męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Wspominamy w tym dniu, w modlitwie setki, a nawet tysiące polskich kapłanów, którzy umierali w  różnych niemieckich obozach zagłady w strasznych warunkach, dlatego, że byli kapłanami i służyli wiernie swoim rodakom.  Należy im się  chwila refleksji modlitwy przed Bogiem Miłosiernym.

     Także w piątek rozpoczyna się w Katedrze na Wawelu Nowenna, przed Uroczystością naszego Patrona św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Msza św. i nabożeństwo rozpoczyna się codziennie o godz. 17.30.  

  1. Już w najbliższą sobotę, zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe ku czci naszej Matki i Królowej. W tradycji naszej polskiej, religijnej to najbardziej lubiane, i licznie uczęszczane nabożeństwo, umacniające naszą  miłość do Bożej Matki. Spróbujcie  tak ustawić swój czas, aby choć  pół godziny znalazło się na nabożeństwo, lub choćby w domu, przed swoim obrazem czy figurką Maryi na odmówienie wspólne Litanii do  NMP.
  2. We wtorek , po Mszy św. wieczornej, w Sali Klubu Seniora kolejne spotkanie na Kręgu Biblijnym. Zapraszamy – będzie okazja  odkryć wartość pokory i modlitwy grzesznika.  

 

  1. Na koniec: zawierzmy Maryi wielkie dzieło ŚDM:  Pod  Twoją obronę ….
Back to top