Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Trójca św.

Ogłoszenia duszpasterskie – 11.06.2017 r.
Uroczystość Najświętszej Trójcy.

1. Tajemnica dzisiejszego Święta – o Bogu w Trójcy Świętej Jedynym wyraźnie mówi, że my chrześcijanie jesteśmy ludźmi z innego świata, ze świata Bożego. Dlatego mamy być ludźmi o jasnym i przeźroczystym stylu życia wartościami Bożymi i szanującymi bliźnich. To jest przesłanie tej dzisiejszej niedzieli i jej tajemnicy o Bogu Trójjedynym
2. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu – we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy kapłana i dr Kościoła, w środę – bł Michała Kozala, biskupa i męczennika niemieckiego obozu zagłady, a w sobotę św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, Patrona Caritas.
3. A w najbliższy czwartek Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Wielkie Święto Bożej Obecności i Miłości ukrytej pod postacią Chleba. To dzień pokazania odważnie, dania świadectwa przed Bogiem i ludźmi – o swojej wiarze i swoich przekonaniach – poprzez udział w procesji Bożego Ciała.
Procesji Eucharystyczna jest wyrażeniem na zewnątrz swojego przywiązania do religii i do Jej Założyciela – Jezusa Chrystusa.
Porządek odprawiania Mszy św. będzie niedzielny, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13.00, dlatego, że nasze świętowanie Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00 (odprawioną w kościele) i po Mszy św. pójdziemy w procesji z Jezusem Eucharystycznym. W tym roku taką trasą: wyjdziemy od kościoła w ul. Bandurskiego, potem ul. Bema, Olszańską i wrócimy do Kościoła ul. Bandurskiego. Jak zwykle, wg. tradycji zatrzymamy się przy czterech ołtarzach: I. przy klasztorze SS Józefitek, II. Przy skrzyżowaniu ulic Bema i Olszańską, III. Ołtarz przy skrzyżowaniu ulic Olszańskiej i Bandurskiego i IV. przy kościele.
O przygotowanie ołtarzy prosimy: SS. Św. Józefa, Zespół Caritas i pracowników kuchni, Kręgi Rodzin i Lektorów, Rodzinę Różańcową i Koło Przyjaciół Radia Maryja.
Dzieci pierwszokomunijne i starsze w białych strojach, dziewczynki sypiące kwiaty i mali chłopcy dzwoniący dzwonkami w czasie procesji niech przyjdą na próbę w środę najbliższą na godz. 17.30 – spotkanie przy kościele.
Prosimy z trasy procesji usunąć na ten czas samochody a okna i balkony przyozdobić wypada symbolami religijnymi – według własnego uznania. To powinno być widoczne dla wszystkich, gdzie, w których mieszkaniach żyją ludzie szanujący Boga.
Przypominajcie o procesji i o przystrojeniu swych okien, swoim sąsiadom! – a może trzeba komuś starszemu pomóc w dekoracji?
Po procesji będzie jeszcze Msza św. w kościele – ok. godz. 18.00.
Święto Bożego Ciała przedłuża się na tzw. Oktawę czyli na kolejne osiem dni. Codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 będziemy odprawiać procesję z Najśw. Sakramentem wokół placu przykościelnego. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach. Przychodźcie rodzice z dziećmi na procesję, niech usłana kwiatami trasa procesji będzie wyrazem waszej wiary, którą od dzieciństwa umacnia w nas Jezus Chrystus. Pomóżcie swoim dzieciom, po dziecięcemu przeżywać bliskość Boga. Niech ministranci i lektorzy zmobilizują się do gorliwej służby przy ołtarzu na te święte dni!
3. We wtorek zapraszamy na kolejny Krąg Biblijny o godz. 18.45 – w Sali Klubu Seniora. Będzie to spotkanie i rozważanie o Bogu Żywym wśród nas.
4. Na koniec: poprośmy Serce Boże o piękną miłość i życie religijne dla naszych rodzin: Ojcze nasz ….

Back to top