Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

29Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie –  21.10.2018  r.

                                           29 Niedziela Zwykła

  1. Trwajmy na modlitwie różańcowej, u Maryi wypraszając potrzebne łaski, nam, naszym rodzinom i Ojczyźnie naszej. Nabożeństwo – codziennie o godz. 17.30.
  2. Nasze Miasto Kraków ma kilku głównych Patronów. Jednym z nich jest czczony w Liturgii 20 października  – św. Jan Kanty, kapłan, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, wielki przyjaciel i wychowawca młodzieży akademickiej.  Polecamy jego  orędownictwu przed  Bogiem  studentów uczelni krakowskich i ich profesorów, szczególnie Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie. 
  3. A jutro – 22 października, radosne wspomnienie liturgiczne św.  Jana Pawła II – naszego umiłowanego Papieża.  Zróbmy w tym dniu coś pięknego i dobrego, coś co nas ubogaci duchowo, a co  było tak  ważne  w jego życiu.  Jutro  Msze św. będą   o godz. 8.00 i 18.00, a Różaniec o 17.30 – jak w inne dni. Będzie można w tym dniu uczcić,  obecne w naszym kościele relikwie naszego Świętego Papieża. Te relikwie są dostępne cały czas w nowej  kaplicy św. Jana Pawła i św. S. Faustyny

 

  1. Studentów, mieszkających na terenie naszej Parafii zapraszamy na spotkania pogłębiające wiarę i wiedzę religijną   –  w ramach Duszpasterstwa Akademickiego .  Zaproszenie to  kierujemy do studentów – naszych Parafian, jak i do tych, którzy czasowo zamieszkują na terenie Parafii. Przychodźcie  na spotkania,  twórzcie  środowisko ludzi  mądrych i odważnych i takich, którzy nie dadzą się   zagarnąć  złu, które także w środowisku akademickim ma swoich popleczników.   Zapraszamy – na spotkanie –  w środę o godz. 20.00. Kontakt z Ks. Pawłem i Ks. Krzysztofem.

 

  1. Listopad   to  miesiąc zmarłych, którzy czekają  na naszą modlitewną  pomoc.

Najlepszą pomocą okazaną  zmarłym jest  Msza św. odprawiona za nich – dlatego przez cały miesiąc listopad odprawiamy zbiorową „gregoriankę” o godz. 7.00 i w Dzień Zaduszny o godz. 18.00. Można także podać imiona zmarłych na wypominki  roczne lub jednorazowe.   Imiona zmarłych można podawać codziennie  w kancelarii i w zakrystii a dziś także po Mszach św.  w kancelarii.

  1. Na spotkanie naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego zapraszamy w najbliższy czwartek 25 października  po Mszy św. wieczornej. Spotkanie będzie w Sali Klubu Seniora. Zapraszamy nowych, chętnych Parafian.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii przedstawicieli Stowarzyszenia „ Mężczyźni św. Józefa”, którzy będą zapraszać mężczyzn do włączenia się we wspólnotę religijną, p0przez, którą można ubogacić swoją wiarę, po to, by ją zanieść do swoich rodzin, środowisk pracy czy innych wspólnot. Na każdej Mszy św.  goście nasi przedstawią  Stowarzyszenie i zachęcą do włączenia się w jego  obecność w Kościele.  Tyle na świecie  jest rzeczy i spraw, które tak bardzo zależą od odwagi, mądrości i wiary mężczyzn.  A po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 w Sali Klubu Seniora będzie można bliżej poznać Stowarzyszenie” Mężczyźni  św. Józefa”. Zapraszamy. Ulotki informacyjne są przy wyjściach z kościoła.
  3. Najbliższy tydzień to  Tydzień Misyjny w całym Kościele – to okazja do modlitwy i wsparcia pracy i dzieł naszych polskich misjonarzy. Będzie ku temu okazja w następną niedzielę.

 

  1. Na zakończenie : Prośmy   Maryję o łaskę rodzicielstwa dla małżeństw oczekujących dziecka: Zdrowaś Maryjo…..

 

 

 

 

 

Back to top