Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

4Ndzzw 2019

Ogłoszenia  Duszpasterskie – 3.02.2019 r.

  • Niedziela zwykła

 

 

  1. W najbliższym tygodniu w Liturgii naszego Kościoła wspominamy  świętych:

            – dziś:  św.  Błażeja biskupa i męczennika,

             – we wtorek : św. Agatę, dziewicę i męczennicę,

             – w środę : wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy,

 

  1. Najbliższy czwartek jest Pierwszym Czwartkiem miesiąca – jest to  dzień wielkiej wdzięczności Chrystusowi za ustanowienie  Najświętszego Sakramentu i Sakramentu  Kapłaństwa. Zapraszamy więc, w czwartek na  Godzinę  Świętą, o  00, w czasie, której będziemy też prosić Jezusa  Najwyższego i Wiecznego Kapłana o nowe, liczne powołania do  służby  w kapłaństwie i życiu zakonnym.  Ta nasza modlitwa jest wypełnieniem prośby samego Jezusa: „Proście  Pana  Żniwa, aby posłał robotników na Żniwo swoje”.
  2. Rozpoczął się w szkołach nowy semestr nauki, także nauki religii – katechizacji.  Zwracamy się do  Rodziców, aby czuwali i interesowali się katechezą  ich dzieci i młodzieży. Macie teraz  Rodzice tyle okazji aby z bliska przyglądać się  nauce waszych dzieci i treściom, które do nich docierają. Reagujcie zdecydowanie, jeśli zauważycie, że do waszych dzieci docierają treści, których sobie nie życzycie. Szkoła i katechizacja ma wam pomóc wychować dzieci na dobrych ludzi i dobrych Polaków.
  3. Zapraszamy do udziału we  Mszy św. w każdą  środe o godz. 18.00 i na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Przynoście do Maryi wszystkie  sprawy, prośby i podziękowania, byśmy  je   mogli w modlitwie  przedstawić Bogu. Zapraszamy także do udziału w  Godzinie  Miłosierdzia w każdy piątek o 15.00. Jezus zachęca, by w tej Godzinie przynosić do Niego najtrudniejsze sprawy swoje i bliźnich, bo w  Godzinie swojej śmierci otwiera dla nas  Źródło łask.
  4. Na koniec : prośmy Jezusa Miłosiernego o Miłosierdzie dla nas i całego świata – w naszej miesięcznej adoracji …..
Back to top