Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

17 niedziela zwykła

1.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

dziś  świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
 w środę św. Martę, siost Łazarza i Marii.
 w piątek św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, założycielazakonu jezuitów,  wybitnego teologa, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
 w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
 W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

2. W sobotę przypada – I Sobota miesiąca sierpnia – zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające NMP na godz. 7.45, na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji : „o opiekę św. Jana Pawła II nad naszą parafią” i na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu  i uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem o godz. 9.30.

W tym dniu, mija wnież  76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

3. Przypominamy w czasie wakacji,  sprawy kancelaryjne można załatwić bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 8.00 lub 18.00

– Spowiedź w czasie wakacji od poniedziałku do sobotyrano, piętnaście minut przed Mszą Świętą a wieczorem w czasie trwania adoracji w intencji Kościoła i ojczyzny. W niedzielę z sakramentu spowiedzi można skorzystać na Mszy Świętej.

Na koniec przez ręce Maryi polećmy Bogu naszą ojczyznę a szczególnie tak naglącą potrzebę jaką jest trzeźwość naszego narodu.           Pod Twoją obronę…..

Back to top