Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Z kalendarza liturgicznego:

  • Wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy
  1. Dziś w Święto  Chrystusa Króla Wszechświata  uświadamiamy sobie, że Jezus uczy nas budowania na ziemi i w swoich sercach  królestwa miłości, prawdy, sprawiedliwości, pokoju i szacunku wobec każdego człowieka.
  2. Zapraszamy dzisiaj do modlitwy różańcowej  za zmarłych – na godz. 17.30.
  3. Codziennie – do niedzieli włącznie – o godz. 7.00  odprawiamy Mszę świętą gregoriańską za waszych bliskich zmarłych. Zapraszamy do uczestnictwa.
  4. Następna niedziela – to I Niedziela Adwentu – radosnego, pełnego zadumy i pracy nad sobą czasu oczekiwania i  przygotowania się do spotkania  z Chrystusem. Pomyślmy w tym tygodniu: jak zorganizować swój czas i pracę, jak pomóc dzieciom i młodzieży w spotkaniu się z Matką  Bożą podczas Rorat.
  5. Zbliżają się Święta, w czasie których na wigilijnym stole powinien pojawić się poświęcony opłatek – symbol obecności Jezusa oraz świeca wigilijna – znak solidarności z najuboższymi. Poświęcone opłatki oraz świece Caritas będą  dostępne – w dni powszednie – na stoisku prasowym w pasażu, a w niedziele po Mszach św. przed kościołem lub w zakrystii.
  6. W ramach  przygotowania świątecznych paczek , będzie w tym tygodniu – od poniedziałku do soboty –  okazja ofiarowania żywności w pobliskich Delikatesach. Nasz Caritas przekaże te produkty dla najuboższych z naszej parafii. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.
  7. Z naszej wspólnoty w tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych:
  • Ferdynanda Widlińskiego
  • Stefanię Zgód

 

Back to top