Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

10. Niedziela Zwykła

Z Kalendarza Liturgicznego:

  • Wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
  • Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  • Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała Codziennie do czwartku, o godz. 18.00 odprawiamy Mszę świętą „O Najświętszym Sakramencie” i po niej ruszamy z procesją wokół placu przykościelnego. Prosimy panów do zakrystii, by zapisywali się na konkretny dzień do niesienia baldachimu. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i Was wszystkich do czynnego udziału.
  2. Grupa „Mężczyźni św. Józefa” zaprasza dzisiaj na projekcję filmu „Odważni” na godzinę 19.00 do naszego kościoła. Film opowiada o roli różnych, bezcennych wartości w życiu osobistym i rodzinnym. Z pewnością pozwoli docenić ich znaczenie i na nich opierać swoją codzienność. Kolejne spotkanie „Grupy” jutro o godz. 19.00 w sali „Klubu Seniora”. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn.
  3. Młodzież z naszej parafii oraz ucząca się na terenie naszej parafii w liczbie 32 osób przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Infułata Bronisława Fidelusa w najbliższą sobotę tj. 12.06.2021r. na Mszy świętej o godzinie 11.00. Do spowiedzi świętej, przed bierzmowaniem zapraszamy kandydatów, świadków do bierzmowania rodziców i rodzinę w piątek, od 16.00 do 18.30. Po spowiedzi spotkanie dla młodzieży i świadków.
  4. W najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 8.00 do grupy lektorów naszej parafii zostaną przyjęci ministranci: Paweł Marszałowicz, Michał Pajor, Bartłomiej Klimczyk, Aleksander Kros. Polecajmy ich modlitwie, aby zawsze chętnie podejmowali nowe obowiązki, i żyli według Słowa, które czytają na zgromadzeniu liturgicznym.
  5. Pragniemy serdecznie zaprosić do wstąpienia w szeregi ministrantów, wszystkich chętnych. Szczególnie zapraszamy chłopaków, którzy w tym roku przystąpili do pierwszej komunii świętej, ale również starszych, którzy dojrzeli do takiej decyzji. Zapisy są przyjmowane w zakrystii – tam podamy wszystkie szczegóły. Bardzo prosimy, aby zapisu dokonywali rodzice z dzieckiem.
  6. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
  • Marię Kowalik
Back to top