Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

II Niedziela Wielkiego Postu

Z kalendarza liturgicznego:

 • Czwartek – święto Kazimierza, patrona naszej archidiecezji;
 1. Wielki Post, to czas na wejście w głębię misterium zbawienia oraz wzmożonej pracy nad sobą. Zachęcamy Was do pogłębiania życia duchowego i trwania w podjętych postanowieniach.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się tradycyjnie w piątą niedzielę wielkiego postu czyli 21.03. Prosimy o zorganizowanie sobie czasu, by móc wziąć w nich udział.
 3. Zapraszamy Was do udziału w nabożeństwach pokutnych:
 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w każdy piątek o godz. 8.30, 15.30 i 18.30, nabożeństwo z udziałem dzieci o godz. 17.00.
 • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00. Tematyką Kazań Pasyjnych jest wejście w lepsze zrozumienie wezwań modlitwy „Ojcze nasz”
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą. Od godz. 17.00 do 18.00 będzie wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będziemy w tym czasie modlić się za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz prosić o nowe, święte powołania. O 18.00 Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii.
 • W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź święta w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 16.30 do 18.30. Msze święte odprawiamy o 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00.
 • W sobotę zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.
 1. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych. Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii te osoby, które chcą przyjąć kapłana z posługą sakramentalną.
 2. Od następnej niedzieli po każdej mszy świętej nasz „Caritas” będzie rozprowadzać palmy i baranki wielkanocne.
 3. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
 • Lecha Gilewskiego
 • Marię Kurowską-Kowalik

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

Back to top