Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Niedziela Męki Pańskiej

Z kalendarza liturgicznego:

 • Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową inaczej zwaną Niedzielą Męki Pańskiej, która wprowadza nas w misterium Wielkiego Tygodnia. Plan wszystkich nabożeństw związanych z Triduum, nowenną do Bożego Miłosierdzia, świętowaniem Wielkanocy, przeżywaniem odpustu oraz spowiedzi przedświątecznej można zabrać sobie ze stoliczka pod chórem. Jest dostępny także na naszej stronie internetowej oraz na tablicach ogłoszeń.
 1. Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem obowiązują następujące zasady:
 • maksymalna ilość zgromadzonych w naszej świątyni to 36 osób (nie licząc służby liturgicznej)
 • tych, którzy nie zmieszczą się w w/w liczbie zapraszamy do udziału w liturgii na zewnątrz kościoła – włączamy od dziś podczas uroczystych celebracji nagłośnienie zewnętrzne;
 1. Spowiedź przedświąteczna od poniedziałku do środy w godzinach od 7.00 do 9.00 oraz od 17 do 19.
 2. W Wielki Czwartek będziemy spowiadać od 7.00 do 9.00, a w Wielki Piątek od 7.00 do 12.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 3. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się we środę od godziny 9.30. Prosimy o zgłaszanie osób chętnych w zakrystii.
 4. Litrugia Triduum Paschalnego będzie rozpoczynać się każdego dnia o godzinie 18.00. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę na zewnątrz świątyni – co pół godziny od 8.00 – 15.00; dodatkowo poświęcimy pokarmy na placu przed Młodzieżowym Domem Kultury „Domem Harcerza” w tym dniu o godzinie 12.00.
 5. Nowennę do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy w Wielki Piątek w Godzinie miłosierdzia o godz. 15.00. W Wielka Sobotę, Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny odprawimy ją po Mszy św. wieczornej. W kolejne dni po świętach będziemy ją kontynuować na dodatkowych Mszach św. o godz. 15.00.
 6. Ze względu na spowiedź przedświąteczną, wizytę u chorych oraz Triduum Paschalne kancelaria w tym tygodniu będzie nieczynna. Ze wszystkimi sprawami prosimy kierować się do zakrystii po mszach świętych lub nabożeństwach.
 7. Zachęcamy do składania produktów żywnościowych i chemii do koszy w naszym kościele, a w dni powszednie w Zielonym Pasażu. Wesprą one najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
 • Stanisławę Zając
 • Kazimierę Sotnicką
 • Bogdana Sadzikowskiego
 • Weronikę Kotnis

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

Back to top