Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Z kalendarza liturgicznego:

 • Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 • Poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
 • Wtorek – wspomnienie św. Justyna męczennika;
 • W tym dniu przypada również Dzień Dziecka – otoczmy nasze dzieci modlitwą i troską. Pamiętajmy o choćby drobnym upominku dla nich.
 • Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Szczególnie w tym dniu, oddając cześć Eucharystycznemu Panu, będzie towarzyszył nam sługa boży kard. Stefan Wyszyński, którego beatyfikację będziemy przeżywać 12. września tego roku.
  • Porządek Mszy świętych niedzielny z jedną zmianą: nie będzie Mszy o godz. 13.00, ale będzie Msza święta koncelebrowana o godz. 16.00, po której  wyruszymy z Procesją Eucharystyczną. Procesja przejdzie ulicami: Moniuszki, Kielecką, Zaleskiego oraz Bandurskiego do powrotu na plac kościelny.
  • Prosimy z trasy procesji usunąć na ten czas (od 16.00 do 18.00) samochody, a okna i balkony  przyozdobić symbolami religijnymi.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 • W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź święta w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 16.30 do 18.30. Msze święte odprawiamy o 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00.
 • W sobotę zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.
 1. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych. Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii te osoby, które chcą przyjąć kapłana z posługą sakramentalną.
 2. Przypominamy o Nabożeństwach Majowych. Będą one odprawiane w naszym kościele dziś i jutro o godzinie 17.30. Zapraszamy do udziału w nich całe rodziny.
 3. Od wtorku zaczyna się miesiąc czerwiec, który jest czasem szczególnej czci dla Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo do Serca Bożego będzie codziennie, przez cały miesiąc, po Mszy świętej wieczornej.
 4. Grupa „Mężczyźni św. Józefa” zaprasza na projekcję filmu „Odważni” w przyszłą niedzielę (6 czerwca) na godzinę 19.00 do naszego kościoła. Film opowiadający o roli różnych, bezcennych wartości w życiu osobistym i rodzinnym z pewnością pozwoli docenić ich znaczenie i na nich opierać swoją codzienność.
Back to top