Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

V Niedziela Wielkiego Postu

Z kalendarza liturgicznego:

 • Dziś – przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zasłoniliśmy krzyże w naszej świątyni. Zwyczaj ten jest długowieczną tradycją i symbolizuje żal oraz pokutę, jakim powinien poddać się grzesznik, aby mu wolno było znowu podnieść oczy na Boski Majestat. Wyobraża ona także poniżenie Chrystusa, zakrywające chwałę Jego Bóstwa.
 • czwartek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas mszy świętych o godz. 8.00 oraz 18.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Jest to najpiękniejsza forma walki o życie i godność człowieka oraz duchowego wsparcia dla matek borykających się z podjęciem właściwej decyzji. Formularze Duchowej adopcji są do zabrania przy wyjściu z kościoła. Podejmujących Duchową Adopcję prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 • w następną niedzielę – Niedziela Palmowa
 1. Dziś rozpoczęliśmy święty czas Rekolekcji Wielkopostnych. Prowadzi je dla nas ks. Marcin Filar – moderator Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.
 • ze względu na obostrzenia związane z sytuacją epidemiczną, została wprowadzona korekta w program naszych rekolekcji:
  • nie będzie w tygodniu osobnych nauk dla dzieci
  • w poniedziałek i wtorek będzie dodatkowa msza z nauką dla wszystkich o godz. 17.00

Zachęcamy Was do jak najintensywniejszego zaangażowania w ten święty czas. Spowiedź Rekolekcyjna we wtorek w godzinach:

 • 7.00-9.00; 15.00-17.00; 17.30-20.00;
 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych:
 • Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 8.30, 15.30 i 18.30, nabożeństwo z udziałem dzieci o godz. 17.00. 
 • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 1. Zachęcamy do składania do skarbonki przy wyjściu jałmużny wielkopostnej, która wspomaga najuboższych. Za wszelkie datki serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas, która wspiera najuboższych z naszej Archidiecezji. Ulotki informujące o tym, jak to zrobić do zabrania przy wyjściu z kościoła.
 3. Po każdej mszy świętej nasz „Caritas” będzie rozprowadzać dziś palmy i baranki wielkanocne, można także składać produkty żywnościowe i chemię do koszy w naszym kościele, a w dni powszednie w Zielonym Pasażu.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na misje w Boliwii. Została zebrana kwota: 7724,11 zł oraz 2$. Serdeczne Bóg zapłać za Wasze wspaniałe wsparcie.
 5. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
 • Janinę Skawińską

Prośmy dla niej o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

Back to top