Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Wniebowstąpienie Pańskie

Z kalendarza liturgicznego:

  • Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wpatrując się w Jezusa, który otwiera nam drogę do wiecznego mieszkanie w Niebie, trwajmy wraz z apostołami i Maryją w ciągu tego tygodnia oczekując dnia Pięćdziesiątnicy. Prośmy w tym czasie, aby Pan napełnił nasze serca darami swego Ducha do mężnego wyznawania wiary.
  • Dziś także święto Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.
  1. W dniu wczorajszym oraz dziś podczas mszy świętej o godzinie 11.00 dzieci  z klas trzecich po raz Pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Ta szczególna obecność Chrystusa w ich sercach niech będzie dla nas wszystkich okazją do dziękczynienia za dar Eucharystii. Otoczmy naszą modlitwą ich rodziny oraz najbliższych. Przy tej okazji pragniemy wyrazić wdzięczność rodzicom, wychowawcom, katechetom, a szczególnie księdzu Krzysztofowi za przygotowanie ich do tego wydarzenia. Dziękuję dbającym o wygląd naszej świątyni oraz terenu wokół niej, a szczególnie siostrze Racheli za wspaniały wystrój naszego kościoła.
  2. W trwającym roku św. Józefa pragniemy w naszej Parafii reaktywować grupę „Mężczyzn świętego Józefa”. Grupa ta adresowana jest dla mężczyzn, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę i życie religijne wpatrując się w przykład jaki daje nam ten wspaniały Patron. Zapraszamy tych, którzy kiedyś ją tworzyli, jak również i nowych członków, którzy chcieliby do niej należeć. Pierwsze spotkanie odbędzie się w następny poniedziałek 24 maja o godz. 19.00 w sali Klubu Seniora.
  3. Zapraszamy także na spotkanie „Modlitewnej Grupy świętego Józefa” będzie ono miało miejsce w następną środę o godzinie 16.30 w sali widowiskowej.
  4. Przypominamy o Nabożeństwach Majowych. Są one odprawiane w naszym kościele każdego dnia o godzinie 17.30. Zapraszamy serdecznie do udziału w nich całe rodziny.  Znajdźmy czas pośród naszych codziennych obowiązków, by uczcić Matkę Najświętszą i Jej zawierzyć wszystkie nasze sprawy.
  5. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
  • Zofię Szwajda-Wojtków
  • Witolda Augustyńskiego

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

Back to top