Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

32 Niedziela zwykła – Ogłoszenia Duszpasterskie

32. Niedziela Zwykła
Ogłoszenia duszpasterskie – 06.11.2022 r.
Z Kalendarza Liturgicznego:
Środa – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
Czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
Piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours oraz Święto Niepodległości pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny
Sobota – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
1. 22 lata temu – w dniu 5 listopada w Roku Jubileuszowym 2000 została konsekrowana przez kard. Franciszka Macharskiego nasza parafialna świątynia. Przy tej okazji pamiętajmy o tych, którzy przez swoje zaangażowanie przyczynili się do jej powstania. Dziękujemy ks. prał. Zygmuntowi Koskowi, wszystkim kapłanom, którzy posługiwali i posługują w naszej świątyni, s. Racheli, panu organiście oraz tym, którzy na przestrzeni lat i dzisiaj dbają o jej piękno.
2. Dziś zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej wieczornej
3. Przez wszystkie niedziele listopada o godz. 17.30 będzie Różaniec za zmarłych, szczególnie tych, których imiona wypisaliście w wypominkach jednorazowych.
4. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy do udziału w mszach świętych gregoriańskich o godzinie 7.00. Zachęcamy do przyjmowania podczas nich Komunii świętej, która dopełnia owoce odprawianej Eucharystii.
5. Zapraszamy na spotkanie i rozmowę w ramach WBC nt. „Nie wszystek umrę? – pytania o sens ludzkiego życia” we wtorek po mszy świętej wieczornej do sali przy ul. Bandurskiego 12. Zaproszenie szczegółowe na plakatach.
6. W następną niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji pragniemy serdecznie podziękować naszej Kuchni św. Siostry Fautyny – s. Alenie, wszystkim pracownikom wolontariuszom oraz Zespołowi „Caritas” z s. Domityllą za pełnioną przez nich posługę na rzecz ubogich.
W dniach 12-14 listopada w kilku punktach Krakowa będą odbywać się następujące wydarzenia:
bezpłatne porady prawne, psychologiczne oraz aktywizacja zawodowa
specjalistyczna pomoc medyczna
warsztaty tematyczne
przygotowanie i wydawanie pakietów odzieżowych oraz żywnościowych
Więcej szczegółów na plakacie w gablocie. W następną niedzielę po mszach świętych zbiórka do puszek przeznaczona na wsparcie dla ubogich z naszej diecezji oraz z naszej parafii.
7. [Powstańmy] Z naszej wspólnoty w tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych:
Roberta Palińskiego
Wandę Gawłowską
Stanisławę Krystynę Brniak
Bartłomieja Ciećkiewicza
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszej modlitwie: Wieczne odpoczywanie…

Back to top