Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Objawienie Pańskie – ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – 06.01.2022  r.

Objawienie Pańskie – Trzech Króli

Z kalendarza liturgicznego:

  • Najbliższa Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego.
  1. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty duszpasterskiej, udamy się natomiast do osób, które wyrażą taką chęć. W celu sprawnej organizacji „kolędy” prosimy o zabranie i wypełnienie formularzy znajdujących się przy głównym wyjściu z kościoła.
  • Wizytę planujemy rozpocząć w poniedziałek 10.01.
  • Wypełnione formularze prosimy składać w zakrystii do najbliższej niedzieli 09.01.
  1. W związku z panującą sytuacją, pragniemy omodlić w naszej świątyni wasze rodziny i wszystkie wasze sprawy ofiarując w tej intencji msze święte. Zachęcamy do przyniesienia w godnym naczyniu wody, którą pobłogosławimy, byście mogli nią pokropić Wasze domy i mieszkania. Wodę będziemy również błogosławić podczas każdej mszy w najbliższą niedzielę. Zapraszamy na tę modlitwę zgodnie z harmonogramem rejonów zamieszczonym na tablicy ogłoszeń, a także na stronie internetowej naszej parafii.

Składka zebrana podczas tych mszy świętych przeznaczona będzie m.in. na wsparcie ośrodków dla księży chorych , Uniwersytet im. Jana Pawła II w Krakowie oraz fundusz misyjny.

Dziś na 13.00 zapraszamy na tę modlitwę mieszkańców ulic: Moniuszki, Kasprowicza, Otwinowskiego, Cieplińskiego, Orląt Lwowskich.

Jutro na 18.00 mieszkańców ulic: Narzymskiego, Lesistej, Olszyny, Lotniczej, Krynicznej, Nadbrzeżnej, Farmaceutów, Stokrotek, Bratkowej.

W sobotę na 18.00: Bema, Prażmowskiego, Grochowskiej, Dukatów, Kąt, Norwida, Rusałek, oraz ulicy Domki.

W niedzielę na 13.00: Brodowicza, Bandurskiego, Olszańskiej, Rakowickiej, Idzikowskiego,  Na Wiankach.

  1. Jutro w pierwszy piątek miesiąca stycznia zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 16.30 do 18.30. Msze święte odprawimy o 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00.
  2. W ramach kontynuowania spotkań związanych z Odkrywaniem Ameryki Bożej Miłości zapraszamy do Sali na Plebanii przy ul. Bandurskiego 12 w najbliższy wtorek na godzinę 18.30. Tematem będzie refleksja na temat stwierdzenia: „Poza Kościołem nie ma zbawienia” Serdecznie zapraszamy osoby między dwudziestym a sześćdziesiątym rokiem życia.
Back to top