Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie – 29 Niedziela Zwykła

29. Niedziela Zwykła
Ogłoszenia duszpasterskie – 16.10.2022 r.
Z Kalendarza Liturgicznego:
poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
wtorek – święto św. Łukasza ewangelisty
czwartek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera
sobota – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża
1. Miesiąc październik, to czas, w którym w sposób szczególny czcimy Matkę Przenajświętszą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie na godzinę 17.30. Jeśli ktoś nie ma możliwości uczestnictwa w nabożeństwie, zachęcamy do osobistej modlitwy i rozważania przynajmniej jednej tajemnicy różańca każdego dnia.
2. Zapraszamy do kin na piękny film Maryjny „Medjugorje” mówiący o fenomenie tego miejsca. Szczegóły na plakatach.
3. Siostra Agnieszka, Jadwiżanka, zaprasza na Soboty Ciszy. Dzień poświęcony medytacji i odkrywaniu Boga w swoim życiu. Szczegóły na plakatach.
4. Nauczycieli z okazji ich dnia, zapraszamy w poniedziałek na godzinę 18.00 na mszę świętą w ich intencji, a po niej na wspólne spotkanie do sali widowiskowej.
5. We wtorek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali przy ul. Bandurskiego 12.
6. W następną niedzielę zapraszamy dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej wraz z rodzicami, na mszę świętą o godzinie 11.00 oraz na krótkie spotkanie formacyjne zaraz po jej zakończeniu.
7. Jednym z przejawów naszej pamięci o zmarłych są listopadowe wypominki. W naszej parafii przyjmują one następujące formy:
wypominki całoroczne, które odczytujemy co niedzielę przed jedną z mszy świętych – o 8.00, 9.30 lub 18.00;
wypominki jednorazowe – te osoby przedstawiamy Bogu w Różańcu w każdą niedzielę listopada o 17.30
wypominki podczas mszy świętej koncelebrowanej przez wszystkich kapłanów 2. listopada czyli w Dzień Zaduszny o godz. 18.00
można także podać imiona swych zmarłych na 30 kolejnych mszy świętych (tzw. „Gregoriańskich”), które odprawiać będziemy przez cały listopad o godz. 7.00 rano. Na pewno do tych mszy świętych warto podać imiona zmarłych w minionym roku.
Na stoliku przy wyjściu głównym są do zabrania kartki na wypominki. Prosimy o czytelne, najlepiej literami drukowanymi, wpisywanie imion i nazwisk. Wypominki przyjmujemy w tygodniu w zakrystii po mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
8. Posiadamy już Księgę Intencji na 2023 rok. Osoby zainteresowane rezerwacją terminów mszy świętych na następy rok zapraszamy do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
9. Rodzice i bliscy niepełnosprawnej Lenki składają serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli zbiórkę na kosztowną operację. Zebrana kwota wyniosła 5054 zł.
10. Dziś po mszy zbiórka na młodzież z ubogich rodzin w ramach fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.
11. [Powstańmy] Z naszej wspólnoty w tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych:
Bogumiłę Sobieraj
Stanisława Mochala
Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu w naszej modlitwie. Wieczne odpoczywanie…

Back to top