Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Palmowa

Ogłoszenia duszpasterskie – 02.04.2023 r.

Niedziela Męki Pańskiej

Z kalendarza liturgicznego:

Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową inaczej zwaną Niedzielą Męki Pańskiej, która wprowadza nas w misterium Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy rodziców z dziećmi szczególnie na mszę świętą o 11.00.

Plan wszystkich nabożeństw związanych z Triduum, nowenną do Bożego Miłosierdzia, świętowaniem Wielkanocy, przeżywaniem odpustu oraz spowiedzi przedświątecznej można zabrać sobie ze stoliczka pod chórem. Jest dostępny także na naszej stronie internetowej oraz na tablicach ogłoszeń. Rozpiska ulic na czuwanie nocne z piątku na sobotę znajduje na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej parafii.

  1. Dziś zapraszamy do udziału w czuwaniu pod Oknem Papieskim z okazji 18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II na ul. Franciszkańskiej 3. Szersze informacje dostępne w gablotce i na stronie internetowej naszej archidiecezji.

Wszystkich, którzy nie dadzą rady udać się na Franciszkańską 3 zapraszamy na modlitwę różańcową i Adorację Najświętszego Sakramentu do naszej świątyni na godz. 20.00. Modlitwę tę zakończymy Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem o 21.37.

  1. Spowiedź przedświąteczna od poniedziałku do środy w godzinach od 7.00 do 9.00 oraz od 17 do 19.
  2. W Wielki Czwartek będziemy spowiadać od 7.00 do 9.00, a w Wielki Piątek od 7.00 do 12.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
  3. Do chorych, którzy o to poproszą udamy się z posługą sakramentalną we środę od godziny 9.30. Prosimy o zgłaszanie osób chętnych w zakrystii.
  4. Litrugia Triduum Paschalnego będzie rozpoczynać się każdego dnia o godzinie 18.00. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę na zewnątrz świątyni – co pół godziny od 8.00 – 14.30;
  5. Nowennę do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy w Wielki Piątek po liturgii wieczornej i tak będzie w każdy następny dzień aż do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie, oprócz Wigilii Paschalnej – w ten dzień odmówimy ją przed rozpoczęciem Liturgii o 17.45.
  6. Ze względu na spowiedź przedświąteczną, wizytę u chorych oraz Triduum Paschalne kancelaria w tym tygodniu będzie nieczynna. Ze wszystkimi sprawami prosimy kierować się do zakrystii po mszach świętych lub nabożeństwach.
  7. Zachęcamy do składania produktów żywnościowych i chemii do koszy w naszym kościele, a w dni powszednie w Zielonym Pasażu. Wesprą one najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
  8. Dziś po mszy świętej wolontariusze w imieniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Domu Pomocy Społecznej z Łyżkowic będą rozprowadzać ozdoby świąteczne na stół wielkanocny.
  9. Zmianka tajemnic różańca dziś w trakcie Adoracji o 20.00.
Back to top