Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia parafialne – 30 Niedziela Zwykła

30. Niedziela Zwykła
Ogłoszenia duszpasterskie – 29.10.2023 r.
Z Kalendarza Liturgicznego:
Środa – uroczystość Wszystkich Świętych
Czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)
Sobota – wspomnienie św. Karola Boromeusza
1. Miesiąc październik, to czas, w którym w sposób szczególny czcimy Maryję. Zapraszamy dziś i jutro i we wtorek na 17.30 do udziału w nabożeństwie różańcowym.
2. We wtorek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali przy ul. Bandurskiego 12.
3. W środę przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękujmy Bogu za naszych świętych Patronów i pamiętajmy o modlitwie przez ich wstawiennictwo. Msze w ten dzień w porządku niedzielnym.
4. Zapraszamy we środę na uroczyste Nieszpory za zmarłych na godz. 17.30.
5. W czwartek 2. listopada – Dzień Zaduszny. Naszą pomoc zmarłym cierpiącym w czyśćcu chcemy okazać przez odprawiane Msze święte. Będą one o godz. 7.00 (pierwsza gregorianka) 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00. Ta ostatnia będzie koncelebrowana przez wszystkich kapłanów za zmarłych, których imiona podaliście w intencjach tej Eucharystii.
6. Przez cały miesiąc listopad – począwszy od wtorku, zapraszamy do udziału w mszach świętych gregoriańskich o godzinie 7.00. Msza święta będzie trwać ok. 30-35 min. Codziennie będzie odprawiana za wszystkich zmarłych wspominanych w tej Eucharystii, – a w miarę możliwości będziemy systematycznie odczytywać imiona zmarłych, które będą wypisane w gablocie przykościelnej. Zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej, która dopełnia owoce odprawianej Eucharystii.
7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
w czwartek zapraszamy na mszę święta w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii o godzinie 17:00
W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 16.30 do 18.30. Msze święte odprawiamy o 8.00, 15.00, oraz o 18.00.
W sobotę zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.
8. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych.
9. Jeszcze do wtorku w kancelarii w godzinach urzędowania lub w zakrystii można składać na wypominki za zmarłych.
10. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać 22. rocznicę konsekracji naszej świątyni. Jest to okazja, by podziękować Bogu za dar tego miejsca, za kapłanów, siostry zakonne i osoby świeckie, którzy w niej posługiwali i posługują oraz za naszą wspólnotę parafialną.
11. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zgłosiły się do naszego chóru. Pierwsza próba odbędzie się w następną środę tj. 08.11. o godzinie 19:10 w sali przy ul. Bandurskiego 12. Osoby chętne zachęcamy do spotkania z naszą panią organistką po którejkolwiek mszy świętej celem weryfikacji głosu. Zapraszamy w sposób szczególny panów do włączenia się do chóru, by swoimi męskimi głosami wsparli nasz śpiew.

Back to top