Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia parafialne – 31 Niedziela Zwykła

31. Niedziela Zwykła
Ogłoszenia duszpasterskie – 05.11.2023 r.
Z Kalendarza Liturgicznego:
Czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
Piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
Sobota – wspomnienie św. Marcina z Tours oraz Święto Niepodległości pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny
1. 23 lata temu – w dniu 5 listopada w Roku Jubileuszowym 2000 została konsekrowana przez kard. Franciszka Macharskiego nasza parafialna świątynia. Przy tej okazji pamiętajmy o tych, którzy przez swoje zaangażowanie przyczynili się do jej powstania. Dziękujemy ks. prał. Zygmuntowi Koskowi, wszystkim kapłanom, którzy posługiwali i posługują w naszej świątyni, s. Racheli, pani organistce oraz tym, którzy na przestrzeni lat i dzisiaj dbają o jej piękno.
2. Dziś zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej wieczornej.
3. Przez wszystkie niedziele listopada o godz. 17.30 będzie Różaniec za zmarłych, szczególnie tych, których imiona wypisaliście w wypominkach jednorazowych.
4. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy do udziału we mszach świętych gregoriańskich o godzinie 7.00. Zachęcamy do przyjmowania podczas nich Komunii świętej, która dopełnia owoce odprawianej Eucharystii.
5. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po mszy świętej wieczornej do sali przy ul. Bandurskiego 12.
6. W następną niedzielę będziemy obchodzić VII Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji pragniemy serdecznie podziękować naszej Kuchni św. Siostry Fautyny – s. Alenie, wszystkim pracownikom wolontariuszom oraz Zespołowi „Caritas” wraz z s. Domityllą za pełnioną przez nich posługę na rzecz ubogich.
7. Posiadamy nową Księgę Intencji na 2024 rok. Osoby zainteresowane zamawianiem Mszy Świętych na następny rok zapraszamy do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Back to top