Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia parafialne – Boże Ciało

Ogłoszenia duszpasterskie – 08.06.2023 r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Szczególnie w tym dniu, oddając cześć Eucharystycznemu Panu, pragniemy wypraszać u Niego dar pokoju na świecie.

Witamy w naszej wspólnocie ks. Jakuba Szyrszenia, który od 01.07.2023 r. będzie wśród nas pełnił posługę pomocy duszpasterskiej. Ksiądz Jakub przez ostatnie siedem lat studiował Prawo Kanoniczne i pełnił posługę kapłańską w Hiszpani. Będzie również pracował w Sądzie Metropolitalnym. Polecając go Bogu w naszej modlitwie, życzymy mu obfitości darów Bożych i opieki Maryi na każdy dzień.

Dzisiaj porządek Mszy świętych niedzielny z jedną zmianą: nie będzie Mszy o godz. 13.00, ale będzie Msza święta koncelebrowana o godz. 16.00, po której wyruszymy z Procesją Eucharystyczną. Procesja przejdzie ulicami: Moniuszki, Bema, Orląt Lwowskich oraz Bandurskiego do powrotu na plac kościelny. Zapraszamy panów do niesienia baldachimu, dzieci do sypania kwiatów, wszystkich parafian do celebrowania tej wspaniałej uroczystości.

Prosimy z trasy procesji usunąć na ten czas (od 16.00 do 18.00) samochody, a okna i balkony przyozdobić symbolami religijnymi.

W czasie Mszy św. i procesji będzie nam towarzyszyła – jak co roku – orkiestra z Luborzycy.

Przy tej okazji już teraz dziękujemy wszystkim tym, którzy przygotowali ołtarze na drodze procesji: ss. Józefitkom, Zespołowi Caritas, Różom Różańcowym, Kołu Radia Maryja, s. Racheli oraz wszystkim tym, którzy udostępnili miejsce przed swoją posesją i pomagali w aranżowaniu ołtarzy.

Święto Bożego Ciała przedłuża się na osiem dni czyli tzw. Oktawę. Codziennie do czwartku – o godz. 18.00 będziemy odprawiać Mszę świętą „O Najświętszym Sakramencie” i po niej będzie procesja wokół placu przykościelnego. Liczymy także na liczny udział w tych nabożeństwach. Zapraszamy panów do zakrystii, by zapisać się na konkretny dzień do niesienia baldachimu. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i Was wszystkich do czynnego udziału.

Back to top