Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 03.12.2023 r.
I Niedziela Adwentu
Z kalendarza liturgicznego:
Czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
Piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
1. Przed nami „ADWENT” czas oczekiwania na przyjście Jezusa na końcu czasów oraz na ponowne przeżycie tajemnicy Jego narodzenia. Podejmijmy w nim intensywniejsze życie modlitwy, zróbmy postanowienia adwentowe oraz podejmijmy pracę nad sobą w dziedzinie rozwoju naszych pozytywnych cech.
Zapraszamy Was do udziału w Roratach codziennie o godz. 6.30. Jest to dla nas wszystkich szansa, na uczynienie czegoś z czystej, bezinteresownej miłości ku Bogu.
Zapraszamy, zarówno dzieci jak i dorosłych, do przychodzenia z lampionami.
Prosimy, by dzieci codziennie przynosiły swoje dobre uczynki wypisane i namalowane na kolorowych serduszkach, którymi na Święta udekorujemy choinkę przy żłóbku Pana Jezusa, a figurka Matki Bożej codziennie losowana i zabierana z kościoła do domu przez dzieci niech będzie znakiem opieki Maryi nad całą rodziną.
Liczymy bardzo na pomoc w mobilizacji dzieci ze strony rodziców do obecności na tych mszach świętych.
2. Dziś zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej wieczornej.
3. We wtorek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali przy ul. Bandurskiego 12.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca:
• w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą. Od godz. 17.00 do 18.00 będziemy modlić się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz prosić o dar nowych i świętych powołań.
O 18.00 Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii.
5. Wraz ze zbliżającymi się Świętami wchodzimy w szczególny czas pamięci o drugim człowieku. Osoby samotne i chore chcemy obdarować małym gestem życzliwości i pamięci ze strony parafii. Od kilku lat nasz zespół Caritas przygotowuje stroiki świąteczne na ich stoły i przekazuje kartkę z życzeniami.
Kochane rodziny wraz z dziećmi. Zapraszamy Was do włączenia się w tę inicjatywę. Wykonanie lub zakupienie prostego stroika i wypisanie kilku życzliwych słów na Boże Narodzenie będzie nieocenionym darem dla samotnej osoby. Wszystkich zainteresowanych tą inicjatywą prosimy o zgłaszanie się do zakrystii do następnej niedzieli tj. 10.12. Stroiki i życzenia należy przekazać do niedzieli 17.12. do Sali Widowiskowej.
6. Tak jak w poprzednie lata mamy możliwość niesienia pomocy ubogim i potrzebującym. W tym celu jest wystawiony kosz w kościele i na pasażu, aby do niego składać żywność, i artykuły chemii gospodarczej. Dary te wraz ze stroikiem, kartką świąteczną i życzeniami od parafian zostaną zaniesione do potrzebujących.
7. Świece „Caritas” jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” są do nabycia po mszy świętej przed kościołem. Dochód z nich jest przeznaczony jest między innymi na finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Po każdej mszy nasz Caritas będzie rozprowadzać także opłatki.
8. Zachęcamy do nabycia dwumiesięcznika Gościa Niedzielnego poświęconego historyczności osoby Jezusa Chrystusa. Cena 12 zł. Egzemplarze dostępne w zakrystii.
9. Dziś po mszach świętych odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych. W tym roku zebrane przy tej okazji pieniądze zostaną przekazane na wsparcie Depeesów Centrum, Wadowice i Łyszkowice.
10. Zbliża się czas świętowania misterium narodzenia Jezusa Chrystusa, a z nim coroczna tradycja Wizyty Duszpasterskiej. W tym roku pragniemy dotrzeć z zaproszeniami do każdego mieszkańca naszej parafii. Stąd nasza służba liturgiczna oraz wolontariusze w najbliższym tygodniu będą roznosić zaproszenia na Kolędę do Waszych domów i mieszkań. Prosimy Was o wypełnienie zawartych w nich formularzy i dostarczenie ich do kancelarii lub zakrystii do niedzieli 17.12. Chęć Wizyty Duszpasterskiej można również zgłosić na naszej stronie internetowej parafia@oficerskie.info.

Back to top