Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.04.2023 r.

IV Niedziela Wielkanocna A

 

Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i służby zakonnej
Wtorek – wspomnienie św. Zygmunta króla i męczennika – patrona naszego księdza prałata. Życzymy mu w tym dniu wszelkich darów Bożych i opieki Maryi na każdy dzień. Pamiętajmy także o modlitwie w jego intencji, aby Pan Bóg obdarzał go zdrowiem i wszelkimi potrzebnymi darami. W sposób szczególny będziemy modlić się za niego dziś podczas mszy świętej o godzinie 11.00.
Środa – Uroczystość NMP Królowej Polski; msze w naszej świątyni, jak w każdą niedzielę. O godzinie 13.00 msza w intencji naszej Ojczyzny.
Czwartek – święto św. Floriana, patrona naszego miasta
Piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka
Sobota – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba

  1. Dziś wieczorem rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny – Nabożeństwa Majowe. Będą one odprawiane w naszym kościele każdego dnia o godzinie 17.30. Zapraszamy serdecznie do udziału w nich całe rodziny. Znajdźmy czas pośród naszych codziennych obowiązków, by uczcić Matkę Najświętszą i Jej zawierzyć wszystkie nasze sprawy.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
    w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą. Od godz. 17.00 do 18.00 będziemy modlić się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz prosić o dar nowych i świętych powołań.

O 18.00 Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii.

W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 16.30 do 18.30. Msze święte odprawimy o 8.00, 15.00, i 18.00.

W sobotę zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.

  1. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek oraz z racji bierzmowania, w następną sobotę w godzinach przedpołudniowych.
  2. W piątek w ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy kandydatów, rodziców i świadków do skorzystania z sakramentu spowiedzi od 16.30 do 18.30.
  3. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii w najbliższą sobotę o godzinie 11.00. Udzieli go naszej młodzieży bp Janusz Mastalski.
  4. W następną niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej wieczornej.
  5. Zapraszamy wszystkich chętnych panów do udziału w męskim graniu, organizowanym przez naszą parafię. Pojawiła się inicjatywa, by zebrać się na orliku przy ul. Grochowskiej i pograć w piłkę nożną. Szczegóły wydarzenia na plakatach.
  6. Zapraszamy młodzież na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 27. maja. Wyjazd spod naszego kościoła o godz. 8.00. Dla młodzieży przejazd autokarem jest sponsorowany. Szczegóły na plakatach.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:Ludwika Kucharskiego

Prośmy dla niego o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

Back to top