Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VII Niedziela Zwykła – Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – 19.02.2023 r.

VII Niedziela Zwykła „A”

 

 1. Wtorek tego tygodnia, to czas bezpośredniego przygotowania do wejścia w Wielki Post. Zapraszamy Was w tym dniu do chwili osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która w naszej świątyni będzie od godz. 15.00 do 18.00. Jest to czas na osobiste spotkanie z Jezusem po to, aby ułożyć swój program duchowego życia w Wielkim Poście. Wygospodarujmy go z naszej codzienności, by podjąć dobre postanowienia i wyrzeczenia.
 2. We wtorek zapraszamy również na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali przy ul. Bandurskiego 12 po mszy wieczornej.
 3. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Przyjmiemy w tym dniu popiół na swą głowę na znak podjętej pokuty. Msze święte będą o godz. 8.00, 15.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje POST ŚCISŁY, czyli post od pokarmów mięsnych z jednym posiłkiem do syta w ciągu dnia. Od tego dnia aż do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej trwa okres Komunii Świętej Wielkanocnej.
 4. Wielki Post, to również czas na wejście w głębię misterium zbawienia poprzez udział w szczególnych nabożeństwach pokutnych:

  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w każdy piątek o godz. 8.30, 15.30 i 18.30, nabożeństwo z udziałem dzieci o godz. 17.00.
  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00.

 1. Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych porad prawnych w czwartki między 18.00, a 19.30 w sali przy ul. Bandurskiego 12. Porady te będzie świadczył prawnik Eryk Czajkowski.
 2. W zeszłą niedzielę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 8760 zł i 10 euro. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zapraszamy na „Koncert dla Pokoju – Poeci polscy z Ukrainą w sercu”. Odbędzie się on w następną niedzielę o godz. 19.00 w kościele św. Katarzyny przy ul. Augustiańskiej 7. Celem tego charytatywnego dzieła jest wsparcie hospicjum we Lwowie-Brzuchowicach oraz posługi chorym i ubogim prowadzonej przez nasze siostry Józefitki. Wstęp za dobrowolną ofiarą. Szczegóły na plakatach.
 4. W następną niedzielę po mszach świętych zostanie przeprowadzona kwesta na Hospicjum dla dzieci Alma Spei. Hospicjum obejmuje opieką czterdziestu jeden podopiecznych z Krakowa i Małopolski. Wesprzyjmy hojnie tę inicjatywę.
Back to top