Ndzadw2

Ogłoszenia duszpasterskie – 10.12.2017 r.
II Niedziela Adwentu.

1. Minął już tydzień naszej drogi adwentowej. Każdy dzień Adwentu rozpoczyna się o świcie Mszą św. ku czci naszej Matki Maryi zwaną Roratami o godz. 6.30.
Dziękujemy tym rodzicom którzy pomagają swym dzieciom, przez udział w Roratach, przeżyć to doświadczenie wiary i uczynić z ich obecności w kościele bezinteresowny dar miłości dla Jezusa. Pozostałym rodzicom „kładziemy na serce” to pytanie: czy w waszej rodzinie nie jest to możliwe? i … czy nie pozbawiamy swe dzieci czegoś ważnego i niepowtarzalnego? Niech pozostałe dzieci i młodzież dołączą do dzieci, które z lampionami w rękach przypominają nam o Świetle Boga, które na świat przyszło przez Dziecko. Roraty – przypomnijmy – codziennie o 6.30 – dzieci w niedzielę przychodzą na Mszę św. na godz. 11.00.
3. Wielkie Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom dokonuje się przez ofiarę złożoną za świecę, którą zapalimy na stole wigilijnym. Nasz Caritas dziś przed kościołem czyni tę posługę dla dzieci.
Na stolikach obok świec wigilijnych są do nabycia opłatki na stół wigilijny, trzeba się w nie zaopatrzyć, bo w tym roku Siostry nie przyjdą do was z opłatkami. A poświęcony opłatek jest jednym z najważniejszych elementów, naszej chrześcijańskiej Tradycji. Dzieląc się poświęconym chlebem wydobywamy z serca pełne miłości i prawdy słowa świątecznych życzeń.
A kosz, do którego można złożyć żywność dla najuboższych naszych Parafian na Święta jest codziennie w zielonym pasażu i w kościele.
4. Jak co roku organizujemy wspólną Wigilię dla samotnych. W tym roku nasza Wigilia będzie w sobotę 23 grudnia o godz. 15.00, najpierw odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej życzenia z opłatkiem w ręku i tradycyjna, rodzinna Wieczerza Wigilijna i wspólny śpiew kolęd w naszej sali widowiskowej.
5. A w tym tygodniu – we wtorek zapraszamy na spotkanie w Kręgu Biblijnym w Sali Klubu Seniora o godz. 18.45.
6. Jutro czyli w poniedziałek o godz. 19.30 spotkanie młodzieżowej grupy oazowej. Czekamy na chętnych młodych, którzy chcą i pragną głębszego życia religijnego.
7. Studentów i studentki zapraszamy na spotkanie – w środę o godz. 20.00.
8. A w piątek o godz. 20.00 adoracja w kaplicy Domu Arcybiskupów Krakowskich, dla kapłanów pracujących w Dekanatach Centrum Krakowa i Skawiny. W tym dla kapłanów naszego Dekanatu – Kraków Kazimierz. Obiecujemy modlitwę w tym świętym miejscu, które uświęcił Jan Paweł II i inni Pasterze Kościoła.
Na zakończenie , po krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu poprosimy Pana o Jego błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i Parafii …………

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl

Kraków